Budrysówka – miejski smart casual na jesień

środa, 30 Wrzesień 2015 -Paweł o 16:28 Brak komentarzy

budrysówka

Stronisz od eleganckich płaszczy ? Może to właśnie dla Ciebie jest ten płaszcz – płaszcz typu „budrysówka”.

Budrysówka to obszerny płaszcz zapewniający swobodę ruchów z szerokim kapturem , posiadający wysoką stójkę/kołnierz chroniący przed wiatrem.
Kolejny charakterystyczny element to zapięcie na duże kołki przystosowany do zapinania i odpinania nawet w grubych, zimowych rękawicach (brak konieczności zdejmowania rękawic przy mroźnych wiatrach i ujemnych temperaturach ). Uniwersalna, ponadczasowa oraz rzadko spotykana to jej 3 główne zalety. budry
Sięgając historii budrysówki to miała ona już swój zalążek w brytyjskiej marynarce wojennej podczas I wojny światowej. Miały one za zadanie chronić żołnierzy pełniących służbę na okrętach brytyjskiej marynarki wojennej. Po wojnie trafiły one do cywila, gdzie dzięki przedsiębiorczej rodzinie Morris (odkupili nadwyżki z magazynów wojskowych od ministerstwa obrony) zaczęli je sprzedawać jako płaszcze do codziennego użytku.

Generals-Bubbles-Barker-Monty-in-huge-Duffle-CoatŹródło: http://m65.org.pl/forum/discussion/175/budrysowka-duffle-coat/p1

Obecnie oczywiście typowa budrysówka stanowi połączenie klasycznego stylu z nowoczesnymi elementami. Dzięki temu zyskała ona bardzo ciekawy wygląd. Została uznana za ikonę stylu preppy – można ją nosić do jeansów i sportowej marynarki. Raz kupiona – będzie służyć latami.
Zobacz naszą kolekcję budrysówek:

b1Budrysówka Kamlin

 

 

b2Budrysówka Kamlin

 

b3Budrysówka Glo-Story

 

b4Budrysówka Glo-Story

Dodaj komentarz

*
Opinie Denley
Copyright© 2012-2015 Denley.pl. All Rights Reserved.